با سلام به شما بازدید کننده گرامی
به انجمن اقیانوس خوش آمدید.برای استفاده از تمامی امکانات انجمن که بسیاری از آنها تنها در اختیار کاربران عضو میباشد لطفا از این قسمت عضو شوید. همچنین برای بازیابی رمز عبور روی این متن کلیک کنید.
انجمن اقیانوس و اعضای آن میزبان گرم شما خواهند بود
روانشناسي رابطه
خانه
چت باکس
شکلکها
گالری عکس
بازی کده
  سخنان ارزشمند بزرگان:

عزیز کاربر برتر شد
 درجه:
 انجمن:
 تعداد رای:
 عنوان:
 توضیح:

این انجمن با آمار بازدید و رتبه واقعی و بسیار ایده آل ، مکانی مناسب برای میزبانی تبلیغات شماست چرا که امروزه بسیاری از وبسایت ها با ساخت آمار تقلبی بازدید و رتبه باعث ایجاد نا امنی در فضای نت شده و با میزبانی تبلیغات آمار نامناسبی از بازدید کنندگان را به درخواست دهندگان تبلیغات منتقل کرده و در نتیجه قرار دادن تبلیغات در این وبسایت ها کاملا بیهوده میباشد ما با میزبانی تبلیغات در پلن های متنوع با قیمت های بسیار مناسب ، امکان دیده شدن شما توسط هزاران وبمستر در طول روز را فراهم نموده است

• بنر در ناوبار قیمت 30 روز اجاره این پلن فقط 35 هزار تومان 468x60
  • مبلغ به ریال وارد شود, قبل از پرداخت لطفا با ما تماس بگیرید

مبلغ:

نام:

ایمیل:

توضیح:

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: روانشناسي رابطه

1. Top | #1
      vahid آنلاین نیست.
      مدیریت کل
      2,496
      452

سلام به همه
      عنوان کاربر
      ادمین
      شماره عضویت
      1
      تشکر شده 1,083 بار در 799 ارسال

روانشناسي رابطه

روانشناسي رابطه

همه مرد و زن‌هایی که با هم ازدواج می‌کنند، دوست دارند زندگی‌شان دوام داشته باشد. دانش امروز نشان می‌دهد احتمالا نوع عمل هورون‌های ما در داشتن یک زندگی سعادتمند دخیل هستند.

در اولین برخورد، بدن شما و فرد مقابلتان اطلاعات متفاوتی را رد و بدل می‌کنند. تبادل اطلاعات با فرومون‌ها، نوعی ترکیبات حیاتی که از غدد لنفاوی زیر بغل، اطراف اندام‌های جنسی ترشح می‌شوند، انجام می‌‌گیرد. فرومون‌های آزاد شده از بدن فرد این اطلاعات را به طرف مقابل در غده‌ای واقع در زیربینی انتقال می‌دهند. به دلیل همین ترکیب های حیاتی است که هر فردی بوی مخصوص به خود را دارد و طرف مقابل قادر به تشخیص این بوست. زنان بهتر از مردان می‌توانند از روی بوی بدن افراد به اطلاعات آنها دست پیدا کنند و مثلا میزان جاذبه جنسی یا خیانتکار بودن یا نبودن مردان را تشخیص دهند.
      بعد از طی مرحله نخست، در صورتی که نگاه، خنده یا ژستی از فرد مقابل باعث جذب زن یا مرد شود، شخص احساس می‌کند عاشق طرف مقابل است. دلیل آن هم افزایش آدرنالین در بدن است که فعالیت مغزی را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود فرد احساس خوبی داشته باشد. وقتی فردی حس می‌کند عاشق طرف مقابل شده، حالت سرخوشی به او دست می‌دهد و این حالت نتیجه فعالیت فنیل اتیل آمین یا نوعی آمفتامین مغزی طبیعی است که در شکلات هم وجود دارد و انرژی و اشتیاق فرد را افزایش می‌دهد. البته اثر فنیل اتیل آمین دوام چندانی ندارد و برای اینکه این حالت در فرد بماند به فعالیت‌هایی نیاز است تا دوباره سبب ترشح آن شوند.
      طبیعت برای آنکه شما را همچنان مجذوب همسرتان نگه دارد، ماده دیگری در گنجه دارد. دوپامین، حامل عصبی، مسبب حس خوشبختی و آرامش است. اکسی توسین هم هورمونی است که «بانوی عشق» لقب گرفته است. صدای فرد مورد علاقه، خاطرات شیرین، حتی یک نگاه مهربان باعث ترشح این هورمون در بدن می‌شود. اکسی توسین به‌مقدار بسیار زیادی در اولین رابطه عاشقانه در بدن ترشح می‌شود و البته این هورمون عامل انقباض‌های دوره زایمان است.
      وقتی دو نفر به هم وابسته می‌شوند و اعتماد کامل بینشان شکل می‌گیرد، ترشح این هورمون در بدن آغاز می‌شود و در حقیقت می‌توان گفت این هورمون جزو معدود هورمون‌هایی است که ترشح آنها نه تنها دلایل فیزیولوژیک، بلکه احساسی دارد. اکسی توسین باعث وابسته شدن و عشق دو فرد به هم می‌شود و افراد را به داشتن رابطه زناشویی مکرر، یک زندگی بادوام، داشتن فرزندان و...ترغیب می‌کند. شاید این سوال در ذهنتان پیش بیاید که با وجود ترشح این هورمون، چطور همسران عشق را فراموش می‌کنند و جدا می‌شوند؟
      در جواب باید گفت برای ترشح مداوم این هورمون لازم است که زوجین دینامیک و فعال باقی بمانند. به مرور زمان میزان دوپامین ترشحی بدن کاهش می‌یابد و از میزان اشتیاق کاسته می‌شود. برای افزایش آن لازم است زن و مرد خلاق باشند و مدام در مورد خاطرات یا آرزوهایشان صحبت کنند. هر جرقه‌ای می‌تواند سبب ترشح اکسی توسین شود. اگر جرقه‌ای نباشد، طبیعی است که به مرور آتش خاموش می‌شود.

2. Top | #2
      ashvan012 آنلاین نیست.
      کاربر
      2
      0

عنوان کاربر
      تازه وارد
      شماره عضویت
      762
      تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
      سلام . خواهرم به تازگی متوجه شده که همسرش زن داره و خیلی باعث اذیت خواهرم میشه . اما خواهرم نمیخواد جداشه چون خیلی میترسه حتی من براش مقاله مشاوره طلاق فیلیا رو فرستادم اما بهش کمکی نکرد . لطفا شما بگین چیکار کنم

3. Top | #3
      arsham25 آنلاین نیست.
      کاربر
      49
      0

عنوان کاربر
      کاربر متوسط
      شماره عضویت
      761
      سلام . چند وقتی هست که تو روابط جنسی با شوهرم اصلا حال خوبی ندارم به این دلیل که شوهرم اصلا ارضا نمیشه و این مساله من رو نگران کرده . حتی چند روز پیش به طور اتفاقی مقاله مشاوره خیانت فیلیا رو خوندم و دیدم که یکی از دلایل خیانت همبن سردی در رابطس و بیشتر نگران شدم . لطفا کمکم کنید .

4. Top | #4
      arsham25 آنلاین نیست.
      کاربر
      49
      0

عنوان کاربر
      کاربر متوسط
      شماره عضویت
      761
      سلام . چند وقتی هست که همسرم ازم دور شده و واقعا نسبت به من بی میل رفتار میکنه. چند وقت پیش تو مقاله مشاوره خیانت فیلیا خوندم که این ها از نشونه های خیانت هست . به نظرتون حدسم درسته ؟ چیکار باید بکنم ؟

5. Top | #5
      arsham25 آنلاین نیست.
      کاربر
      49
      0

عنوان کاربر
      کاربر متوسط
      شماره عضویت
      761
      سلام . من مقاله مشاوره خیانت فیلیا رو به طور اتفاقی تو اینترنت خوندم و واقعا ذهنم رو مشغول کرده چون اکثرا اون نشونه هارو تو همسر خودم میبینم . نمیدونم الان باید چه تصمیمی بگیرم و باید چطور از این قضیه مطمعن شم .

6. Top | #6
      arsham25 آنلاین نیست.
      کاربر
      49
      0

عنوان کاربر
      کاربر متوسط
      شماره عضویت
      761
      سلام . من چند وقتی هست که با همسرم مشکل پیدا کردم به این دلیل که تو رابطه زناشوییمون مشکل داریم و شوهرمم مشکلش رو حل نمیکنه حتی چند بار وقت مشاوره گرفتم اما راضی نمیشه تا اینکه مقاله مشاوره جنسی فیلیا رو براش فرستادم که شاید بشه مشکلش حل شه .

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)